Domácí tělový peeling

Hebká pokožka je snem každé ženy, pokud toho chcete docílit, musíte se o ni dobře starat. Jedním ze základů je peeling. Hrubší částečky obrousí odumřelé kožní buňky a odstraní nečistoty, zároveň pokožku krásně prokrví. Kombinací s dalšími složkami můžeme tělu dodat i potřebné látky a hydrataci. Peeling si můžete snadno vyrobit doma z věcí, které najdete v kuchyni. Základem je olej, používejte vždy kvalitní nejlépe za studena lisovaný.

Levandulový peeling

Na levandulový peeling si připravíme půl hrnku krystalového cukru, čtvrt hrnku oleje. Můžete použít olivový, který pokožku hydratuje a bude po něm krásně vláčná. Nakonec přimícháme ještě dvě lžíce sušených levandulových květů, jejíž příznivé účinky byly známi již ve starověkém Řecku. Vonné esence účinkují proti bolestem hlavy a mají povzbuzující účinek

Grapefruit a mořská sůl

Nejprve si vymačkáme šťávu z jednoho grapefruitu, do něho přidáme asi deset listů šalvěje, kterou pokrájíme na menší kousky. K tomu zamícháme osm lžic olivového oleje a půl hrnku mořské soli. Lepší je použít jemnější, aby peeling nebyl příliš drastický. Šťáva z grapefruitu zároveň funguje jako chemický peeling, což způsobují kyseliny obsažené v ovoci.

Peeling pro jemnou pokožku

Pro tento recept budete potřebovat sušenou kozí syrovátku. Koupíte ji v obchodech se zdravou výživou a můžete ji využít i jinak, než jako kosmetický prostředek. Výborná je jako nápoj a má pro naše tělo mnoho příznivých vlastností, především vysoký obsah bílkovin a aminokyselin. Do jednoho hrnku cukru přidáme dvě lžíce syrovátky a půl hrnku dětského oleje. Díky kozí syrovátce budete mít nádherně jemnou pokožku.

Káva proti celulitidě

Šálek dobré kávy po ránu, se pro mnohé z nás stala nepostradatelnou záležitostí, ale můžeme ji využít i jinak. Káva je skvělý prostředek v boji proti nepříjemné celulitidě. Recept je jednoduchý, půl hrnku mleté kávy, půl hrnku olivového oleje a osm lžic cukru. Směsí potíráme místa postižená pomerančovou kůží. Pokud si chcete dopřát luxusnější variantu, můžete olivový olej nahradit ořechovým. Vůně kávy a ořechů zpříjemní vaši koupel.

Blahodárný med

Pokud máte problematickou pleť, využijte med. Má hojivé a protizánětlivé účinky a navíc krásně voní. Tentokrát použijeme hnědý cukr, postačí nám dvě polévkové lžíce. Jedna lžíce medu a půl hrnku olivového oleje. Několik lžic si můžete přidat i do koupele a užít si tak lázně u vás doma.

Luxusní varianta

Pro jedinečný zážitek si můžete připravit i trochu nákladnější variantu peelingu. Pokud se rozhodnete zainvestovat, rozhodně nebudete litovat. Nejprve jeden hrnek třtinového cukru smícháme se čtyřmi lžícemi mořské soli. Nejlepší je sůl z mrtvého moře, která obsahuje velké množství minerálů a dalších látek zlepšujících stav pokožky. Směs zakapeme třemi lžícemi mandlového oleje, který zklidňuje podrážděnou pokožku. A nakonec zalejeme půl hrnkem kokosového oleje.

Všechny peelingy si můžete připravit ve větším množství a v uzavřené skleničce je uchovávat v letnici. Vylepšit je můžete i několika kapkami vašeho oblíbeného esenciálního oleje. To je teprve ten pravý požitek. Vzhledem k tomu, že každý produkt obsahuje olej, je vhodné při koupeli použít protiskluzovou podložku a vanu po koupeli pořádně omýt. Pokud nemáte v odtoku sítko, rozhodně ho použijte, abyste neucpala odpad.