Jak a kde se seznámit

Samota. Také Vás to slovo někdy děsí? Samota dokáže být velice příjemná, každý si někdy potřebuje srovnat vlastní myšlenky v hlavě. Někdy je však samoty mnoho i na toho největšího samotáře pod sluncem. Pokud nejste zkušený svůdník, jistě se Vám v hlavě míjí spousta otázek. Na některé z nich možná naleznete odpověď v našem článku.

Jednou z největších otázek bývá: „Kde vlastně najít tu pravou?“

Míst, kde můžete potkat tu pravou je hodně. Vlastně kdekoli. V parku, kavárně, na diskotéce, v baru, v knihovně, na internetu, v obchodě, ve škole, v práci,…
My však rozebereme blíže jen dvě místa, protože u ostatních to může být velice podobné. Jste společenský člověk, který se rád baví a dá si dobrý drink, ale nemá s kým vyrazit například do baru? Nebojte se a vydejte se tam sám. Budete-li se pěkně usmívat a nepřeženete-li to s pitím, jistě se brzy najde nějaká milá osoba, která Vás té samoty zbaví.

Máte raději klid a pohodlí Vašeho domova nebo prostě nemáte čas vyrazit ven? Nevadí! Je tu možnost online seznámení. Jistě víte, že v současné době existuje spousta placených i neplacených seznamek. Vyberte si svého vysněného partnera či partnerku, neváhejte ani minutu a napište. Možná to nevyjde hned napoprvé, ale nevěšte hlavu a zkuste napsat někomu jinému, třeba bude mnohem lepší! Rozhodně nečekejte na zázrak, až se Vám někdo ozve jako první. Zaujme-li Vás někdo, ozvěte se mu, určitě ocení, že máte zájem.

Další častou otázkou bývá: „Jak poznám, že je ta pravá?“

V prvním případě, tedy při osobním seznámení je to jistě jednodušší, než při seznámení online. Povídejte si o všem možném, co Vás napadne. Naslouchejte druhému a hlavně se nepřetvařujte a nehrajte si na něco, co ve skutečnosti nejste – jak praví jeden známý citát: „Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ Pokud si rozumíte, můžete si domluvit další schůzku, vyrazit na výlet a podobně. Najde-li se alespoň jedna věc, která vás spojuje, rozumíte-li si a cítíte se v přítomnosti toho druhého šťastně, je to ten pravý nebo ta pravá.

Při seznámení online to chce více času. Pište si, zeptejte se na všechno, co Vás zajímá. Postupem času je dobré přejít i na telefonní hovory či videohovor. Rozumíte si? Máte si o čem psát, o čem volat? Domluvte si schůzku, ale buďte opatrní! Pro jistotu někomu blízkému řekněte, kam jdete a s kým. Nikdy nevíte, co se může stát. Ale nebojte se, tímto Vás nechci strašit. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že seznámení online je stejně dobré, jako osobní seznámení. A zbytek platí stejně, jako u první možnosti seznámení.

„Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život…ale poté trvá celý život, než na tu osobu zapomene.“