Ložnice zařízená podle feng shui je příslibem ničím nerušeného spánku

Stále více lidí má problémy se spánkem. Večer nemohou usnout, v noci několikrát mění polohy ve snaze najít tu nejlepší a ráno se probouzí unavení, rozmrzelí a často se špatnou náladou. Ačkoli většina z nich přikládá vinu náročné současné době, pravda je v mnoha případech někde úplně jinde. Častým viníkem je ložnice, která místo toho, aby poskytovala klidné zázemí pro spánek a odpočinek, narušuje proudící energie a způsobuje, že nemůžete spát. Tak co s tím?!

Pravidla tradičního čínského učení

Pokud i vás trápí probdělé noci, jste tady správně. Jedním z řešení, jak dát těmto problémům jednou provždy sbohem, je zařízení vaší ložnice podle pravidel Feng Shui. Tradiční učení s kořeny ve staré Číně je založeno na harmonii prostoru a jeho cílem je umožnit energiím čchi nerušené plynutí. V dnešním článku vám poradíme, jak si zařídit ložnici v souladu s Feng Shui a dosáhnout klidného a harmonického místa, kde spánek nebude překážkou.

Středobodem ložnice je postel

Nejdůležitější částí ložnice obecně je postel. Ta v tomto prostoru zaujímá roli dominantního prvku a zaslouží si nejvíce pozornosti. I Feng Shui staví postel a její umístění na piedestal a dává mu prioritu. Podle tradičního čínského učení nesmí být postel natočená čelem ke dveřím, stejně tak by se dveře neměly otevírat k jejímu čelu. Lůžko proto umístěte co možná nejdále od dveří. Nad postelí byste neměli věšet těžké a velké obrazy.

Jak v ložnici vyřešit úložné prostory?

Spousta lidí má pod svým lůžkem úložný prostor – nejčastěji v podobě šuplíků. Podle Feng Shui by měl být prostor pod postelí prázdný, aby tudy mohla proudit energie a nic jí nestálo v cestě. Ptáte se, jak tedy vyřešit úložné prostory v tomto interiéru? Nejlepší volbou by byla samostatná šatna, ale ne všichni si to vzhledem k prostoru mohou dovolit. Pokud si ani vy nemůžete příliš vyskakovat, vsaďte na jednu šatní skříň, případně na komodu pro uložení ložního prádla.

Jak vymalovat ložnici?

Nedílnou součástí zařízení ložnice je její výmalba. I v tomto případě je rozumné držet se pravidel Feng Shui, které radí zahalit tuto místnost spíše do tlumených a jemných barev. Nejlépe uděláte, pokud se vydáte cestou zemitých odstínů – například v podobě hnědé nebo zelené. Ve stejných barvách potom laďte i dekorace, doplňky nebo třeba povlečení či závěsy.

 

Energie čerpána květinami

Ozdobit si interiér živými rostlinami je v dnešní době jakýsi standard. Možná i vy máte ve své ložnici květiny, ať už jsou položené na okně nebo třeba nočním stolku. Možná vás to překvapí, ale i květiny a veškeré živé rostliny mohou být příčinou vašich problémů se spánkem. Tradiční čínské učení zastává názor, že květiny z lidí během spánku čerpají energii, kterou v sobě zadržují, a tato energie vám pak chybí. Proto je na místě květiny z ložnice odstranit.